Експосадовиця Харківської міськради не перевірила реальний обсяг ремонтних робіт у будинку, який зазнав пошкоджень унаслідок російської атаки. Порушниці повідомили про підозру.
Трамвай дізнався про це з повідомлення пресслужби Харківської обласної прокуратури .
Підозрювана — начальниця одного з відділів Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради. У грудні 2023 року її управління уклало з підрядником договір на аварійне відновлення багатоквартирного будинку на вулиці Бучми. Гроші на ремонт виділили з державного бюджету.
Після завершення ремонту підрядник склав акти виконаних робіт, але вніс до документів неправдиві дані: перебільшив обсяг робіт з утеплення технічного поверху мінеральною ватою і додав у кошторис зайві коефіцієнти, щоб штучно завищити ціну.
[see_also]Підприємця з Харківщини змусили повернути мільйон гривень до бюджету після махінацій з ремонтами у школах та лікарнях[/see_also]
Посадовиця, яка тоді виконувала обов'язки інженера з технічного нагляду, не перевірила, що насправді зробили будівельники, і проігнорувала будівельні правила. Жінка просто підписала акт і поставила печатку — фірма-підрядник безпідставно отримала повну суму оплати за контрактом, унаслідок чого місто зазнало збитків майже на три мільйони гривень.
Справу щодо підрядника, який збрехав про обсяг виконаних робіт, уже скерували до суду. Збитки, яких зазнала держава, він уже повністю відшкодував.
Посадовицю підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до тяжких наслідків. Триває досудове розслідування.
Хочете, щоб ми висвітлили певну тему чи ситуацію? Пропонуйте. Розглянемо, перевіримо і зробимо матеріал. Пишіть на news@tram.news, або в наш чат-бот у Telegram — https://t.me/tramnewsbot.